top of page

Z naší práce

IMG-20201218-WA0002_edited.jpg

Rekonstrukce kanalizační přípojky

Životnost ležaté kanalizace ovlivňuje mnoho faktorů a v případech kdy je kanalizace propadlá nebo je část kameniny odlomena se pod potrubí dostane voda a může se čím dál víc potrubí propadat  a zvyšuje se riziko kompletního zablokování průchodu potrubí.

 

Takový problém zjistíme při prvotní kontrole inspekční kamerou v potrubí. Pokud je potrubí značně zaneseno je potřeba pro kvalitní kontrolu povést tlakové čištění potrubí aby jsme odhalili všechny problémy. Při zobrazení problémového místa následně vytrasujeme kde se nachází a zda je možné použít bezvýkopovou technologii na opravu mezer v potrubí.

 

Propadlá kanalizace se dá vyřešit pouze výkopem. V případě že je kanalizace už zastaralá je lepší vyměnit celou ležatou připojku až k napojení na městkou část. V případě že je potrubí již v plastu a je propadlé kvůli špatnému zásypu nebo zhutnění atd. stačí vyměnit jen propadlou část.  

brefik.jpg

Drahá vonítka toalet

Za posledních 10 měsíců jsme při čištění domovních odpadů vysvobodili přes 150 vonítek. V lepším případě se zasekne hned za záchodem a proces čištění je levný a trvá jen několik minut, ale pokud se dostane až do stoupačky může ucpat celý byt, dům nebo dokonce celý bytový dům a vyplavit spodní byty.

 

Dostat ho ze stoupačky může být velký problém pokud nejde dostat strojní frézou na čištění potrubí musí se použít tlakové čištění a to pak vonítko za 15 korun může vyjít na pěkných pár tisíc!

20200309_101542.jpg

Průběh čištění stoupaček v bytovém domě:

Začínáme průzkumem všech potrubí inspekční kamerou aby jsme odhalili všechny problémy před samotným čištěním. Pak určíme které stoupačky se mají čistit, protože obvykle ne každá se musí čistit a nebudeme Vám účtovat za něco co není potřeba dělat.

Následně si zvolíme vhodné místo pro čištění potrubí. V ideálním případě ze střechy budovy. Pokud je střecha šikmá a není to možné použijeme revizní dvířka v patrech. Pokud nejsou ani dvířka tak si je vytvoříme.

Samotné čištění se provádí:

  • Strojní frézou se specialními řetízky na frézování stoupaček. 

  • Tlakovým čištěním opět se speciálními rotačními tryskami na frézování. Nemusíte se bát vyplavení bytů nepustíme vám tam plný tlak (jak občas konkurence dělá), ale převedeme sílu na užší hadici s kterou můžeme lépe a bezpečněji pracovat.

20200513_145532.jpg

Tlakové čištění domovní přípojky

Ležatá kanalizace by se měla každých 5 let řádně prohlédnout a vyčistit. Je zakopaná pod zahradou kde vedou kořeny stromů a mohou potrubí poškodit a když se na problém nepřijde včas už ani bezvýkopovou opravou není možné kanalizaci zachránit.

Nejdříve zkontrolujeme kanalizaci kamerou a následně zahájíme tlakové čištění potrubí. Nejlépe z revizní šachty na zahradě nebo z revizních dvířek ve sklepě. Můžeme také čistit i přes odpad za toaletou. Postupně odplavujeme nános ven do veřejné kanalizace nebo jímky až je potrubí zcela čisté. Následně provedeme další kontrolu inspekční kamerou jestli se podařilo potrubí zcela vyčistit.​

bottom of page