top of page

Ucpaná myčka

Ucpaný odpad myčky může mít několik příčin. Většinou se však jedná o špatnou údržbu a čištění. Myčka je na zanášení odpadu poměrně náchylné zařízení, vždyť v mnoha rodinách myje každý den nejrůzněji špinavé nádobí. Musí si poradit se zaschlými nečistotami, ale také s pořádnou porcí tuků.

Ucpaná myčka

Jak jsme již napsali v úvodu, důležitá je prevence. Nejjednodušší, co můžete dělat, je pravidelné čištění filtru. Ten najdete vždy ve spodní části myčky. Pro jeho vyčištění jej musíte vyjmout, zpravidla tak učiníte otočením proti směru hodinových ručiček a vytažením směrem nahoru. Filtr čistěte opatrně, aby nedošlo k jeho poškození. Na pomoc si můžete vzít hadřík nebo jemnější kartáček.


Málo kdo ví, kde se usazuje v myčce nejvíce nečistot, především tuků. Je to pod spodním lemem těsnění dveří a pak samozřejmě i po celém obvodu. Nános zde může být opravdu značný a je potřeba jej pravidelně čistit. Na vnitřní čištění myčky existují speciální přípravky. Můžete však použít i citronovou nebo octovou vodu.


Máte-li doma tvrdou vodu, lze doporučit přisypávání speciální soli do myček. Ta opět prodlouží její životnost. Tvrdá voda sebou totiž nese usazování vodního kamene. V myčce je na sůl speciální nádržka, do které se vsype.


Pro čištění je také dobré jednou začas použít takzvané samočistící programy. V případě, že jej myčka nemá, stačí spustit obyčejný program pro čištění spolu s vloženou lahvičkou speciálního gelu, který koupíte v každé drogerii. Tento přípravek také pečuje o vnitřní část myčky, zabraňuje korodování a tak podobně. Když už jsme u samotného čištění, nezapomeňte také na otáčivé trysky. I ty se mohou časem zanášet.


Pokud již opravdu došlo k ucpání odtoku myčky, můžete si zkusit poradit svépomocí. Vše máte více usnadněné, pokud nemáte myčku vestavnou. Každopádně je třeba se dostat k zadní části myčky. S největší pravděpodobností bude ucpaná odtoková hadice. Pro jistotu vypněte přívod vody a připravte si prázdný kyblík. Odpojte odpadní hadici a zkontrolujte její stav. Pro její odpojení bude v některých případech nutné sejmout zadní kryt myčky. Pokud je ucpání nemožné vyčistit, zakupte hadici novou, nejedná se o investici nikterak vysokou. Spolu s hadicí vždy vyčistěte i vnitřní filtr myčky a s baterkou nahlédněte i do odtoku po vyjmutí filtru. I zde může být ucpávka nebo její počátek. Ve spodní části se nachází odtokové čerpadlo, i to opticky zkontrolujte.


Pokud vše selže, zavolejte si na pomoc odborníky. Rádi vám pomůžeme i v případě, že se ukáže, že ucpání je dále v potrubí. Disponujeme nejmodernější technikou na čištění veškerých domovních odpadů. Neváhejte nás kontaktovat.

Yorumlar


bottom of page