top of page

Uvolnění odpadu potravinovou fólií

Už jsme o tom zde psali mnohokrát, ucpaný odpad je často velký problém. Noční můrou je pak ucpaná toaleta. Existuje však mnoho způsobů, jak si nejprve poradit svépomocí. Čištění odpadů je možné řadou nástrojů nebo chemikálií. Vyčistit toaletu však tak jednoduché není. Většina lidí nejčastěji sáhne po zvonu, co když jej však doma nemáte? Můžete vyzkoušet následující postup, který je prakticky alternativou ke zvonu.


Vnitřní kanalizace

Využijete k tomu potravinovou folii, kterou má většina domácností v šuplíku v kuchyni. Pokud máte doma pevnější folii, například na obalení nábytku nebo kufrů na dovolenou, vyberte raději tu. Efekt bude ještě lepší a snadněji se vám s ní bude pracovat. Ale i s potravinovou folií to zvládnete, jen bude potřeba použít více vrstev, aby se neprotrhla.


Jak tedy na to. Zvedněte poklop i prkénko toalety. Pokud je již v toaletě natečená voda (po předchozích neúspěšných spláchnutích), odčerpejte ji. Použít můžete třeba rozříznutou pet lahev, nebo starou naběračku či hrneček. Poté precizně obalte záchodovou mísu folií tak, abyste znemožnili přístup vzduchu do ní. Pokud jedno obtočení nestačí (u potravinové folie jistě nebude), pokračujte v omotávání. Snažte se zároveň, aby se vám folie co nejméně křížila. Vzniklými nerovnostmi byste nevytvořili potřebnou vzduchotěsnost. Omotejte toaletu tak, aby na ní vznikly tři až čtyři vrstvy folie. Omotávku veďte dostatečně daleko od okraje, aby na míse folie co nejlépe držela.


Jakmile je záchodová mísa dostatečně omotaná bez přístupu vzduchu, spláchněte plnou nádrž. Uvidíte, že se folie začne nafukovat. V míse se totiž vytvoří značný přetlak. V tu chvíli máte dvě možnosti, utíkat, protože vše přeteklo, nebo začít na folii pumpovat a vytvořit tak ještě větší přetlak. Tím by se měla ucpávka posunout dále do potrubí a kanalizace se zprůchodní. Je to tedy velice podobná „operace“ jako se záchodovým zvonem.

Comments


bottom of page